středa 22. června 2016

Recenze na knihy z nakladatelství FRAGMENT

Ahoj,
na starém blogu, který byl bohužel zrušen jsem měla recenze na tyto knihy a jelikož jsem zas chtěla o knihách začít psát a natáčet, tak si teď připomeneme poslední recenze.

Saeculum
Ursula Poznanski
rok vydání: 2014
480 stran
sci-fi, fantasy

Anotace: Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako
výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí

na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbudou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

----------------------------------------------------------------------------------------------

Musím přejít fakt, že tato kniha je po dlouhé době jedna z těch tlustších co jsem dostala do ruky. a ze začátku jsem se celkem lekla o čem celý příběh bude. Nakonec zbytečně. Začátek byl maličko krkolomný a možná pro někoho, kdo nemá rád trpké rozjezdy i nepříjemný. Nicméně pokud zdoláte prvních padesát stran a dostanete se dostanete pod kůži celému příběhu, zjistíte, že se vlastně nelze odtrhnout. Tato četba byla velice zajímavá s prcky hororu a thrilleru, který ve Vás vzbuzuje adrenalin. Myslím, že bude vhodná pro všechny věkové kategorie. Takže pokud máte chuť na něco pořádně napínavého, tak se do této knihy jistě pusťte. 
Mezi nebem a zemí
Čekání na zázrak
Stacey Kade
rok vydání: 2014
240 stran
Young Adults


Anotace:  Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily Ally Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit..
---------------------------------------------------------------------------------------------

Poslední díl zamilované a tajemné série. Tato série začala dle mého velice slibně. Trochu neklasický příběh o lásce a zkouškách. Hlavní hrdinka je mrtvá a na světě je jen v podobě "ducha". Její přítel jí vidí a podporuje ve všem. Bála jsem se posledního dílu a celého rozuzlení, jelikož poslední díly jsou vždy náchylnější k tomu, aby Vám změnili celý názor na sérii. Byla jsem mile překvapena jak se celý děj vyvinul a navíc jak mě kniha bavila. Bylo milé oddechové čtení, které je teď na léto skvělou volbou. Jistě si u ní odpočinete. Autorka v knize často doprovázela myšlenkovými pochody, díky, kterým jsme si mohli udělat lepší obrázek na situaci a myšlenkách postavy. Příběh vypráví jak Will, tak Alona. Já tuto knihu hodnotím velice kladně a doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst celkem krátkou sérii, při které si mohou odpočinout. 


Hon
Andrew Fukuda
rok vydání: 2014
304 stran
Sci-fi

Anotace: 
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...
---------------------------------------------------------------------------------------------

Tuto knihu jsem přečetla opravdu jedním nádechem. (Ne neříkám to často :D). Celý děj je velice originální. Možná si říkáte, že upírů je poslední dobou hodně a v každé druhé knize je milostný vztah mezi upírem a člověkem. Tady je tomu trochu jinak. Ačkoliv je kniha s části o upírech, hlavní protagonista se těší tím, že je člověk. Bohužel pro něj veliká zodpovědnost, protože se nesmí mezi populací plné upírů chovat jako člověk, ale upír. Přestávám spoilerovat. Rozhodně mě u knihy zaujal nápad, který je podle mě neobyčejný a zatím jsem podobnou knihu nečetla. Neříkám, že je děj nikterak složitý nebo zapeklitý, naopak kniha je lehká na čtení. I přesto se však můžete těšit na pasáže, které Vás do knihy naprosto strhnou nebo naprosto napínavé situace. Pokud máte zrovna chuť na nějakou fantasy, dobrodružnou knihu, tak tahle je určitě ta pravá, jak pro holky, tak kluky. 

Kořist
Andrew Fukuda
rok vydání: 2014
344 stran
Sci-fi

Anotace:
Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.
Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý, jako svět, který opustili.
Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí… 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Čekání na druhý díl nebylo dlouhé. Co čekat? Kořist je ještě více akčnější a možná i lehce "dystopičtější" než Hon. Možná se budete muset prokousat první desítkou stránek, abyste se dostali do části, ze které již není úniku. Upířího motivu je v druhém díle trochu méně. Autor popisuje celou cestu a strasti hlavního hrdiny naprosto dokonale a nešetří ani konflikty, které v knize nesmí chybět. Na druhou stranu mi trochu scházelo takové to kouzlo prvního seznámení (lásky), které v Honu bylo a právě ho dělalo (alespoň pro mě) zajímavým. Ale to je spíš můj postřeh. Nemohu knihu hodnotit jinak, než dobře, protože určitě stála za to a teď už se jen těším na poslední díl. 

Pekáč buchet
Kateřina Petrusová
rok vydání: 2014
152 stran
Román


Anotace: 

ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí. 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Nebudu lhát, že Kateřina Petrusová je opravdu jedna z mála českých autorek, jejíž knihy mě opravdu neomrzí a vždy pobaví. U každé z jejích knih dokáži sedět hodiny a dokonce se i zasměji. Po S hlavou v oblacích(pejru), jsem očekávala podobný, krátký, radostný příběh, který bude oddechovkou a únikem z všedních dnů. Tato kniha byla přesně tou, za jakou jsem jí měla. Při čtení se často usmíváte nad postavami a situacemi a vzpomínáte, kdy naposledy se něco takového stalo Vám. Avšak právě po zmiňované knize - S hlavou v pejru byla tato kniha trochu slabší. Možná to bylo příběhem, který mi v předchozí knize přišel více propracovanější. NIcméně i tak se mi kniha moc líbila a stojí za to si ji přečíst. 

Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzních výtisků

Žádné komentáře:

Okomentovat